مرکز جراحی نور کرمانشاه در سال 1388 در میدان آزادی کرمانشاه تاسیس شد.در این مرکز اعمال جراحی چشم و گوش حلق بینی و لیزیک ،جراحی زیبایی ، جراحی ارتوپدی، اورولوژی و کاشت مو انجام میشود.

لازم به ذکر است که در سالهای اخیر مرکز مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های چشم و همچنین دستگاه لاپاراسکوپ شده است.

حضور پزشکان باتجربه و کارکنان متعهد این مرکز تخصصی، باعث شده که نام مرکز جراحی نور کرمانشاه به عنوان قطب چشم پزشکی غرب کشور شناخته شده باشد.مرکز جراحی نور کرمانشاه  در ضلع شرقی میدان آزادی کرمانشاه قرار دارد و همه روزه از ساعت 8 صبح تا 8 شب جوابگوی همشهریان عزیز می باشد.در زیر به معرفی بخش های مرکز می پردازیم.

 این مرکز در ضمینه های زیر فعالیت دارد که در مورد هر بخش مجزا توضیح می دهیم

 بخش بستری چشم

این بخش در طبقه دوم قرار دارد . در طبقه دوم ساختمان مرکز جراحی نور ، اتاق عمل چشم به طور مجزا و انحصاری به انواع رشته عمل های جراحی چشم می پردازد .

این بخش دارای مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه های عمل جراحی چشم می باشد. در اتاق عمل چشم در کنار اعمال جراحی چشمی دستگاه لیزیک چشم و بخش لیزیک نیز وجود دارد و این بخش کاملا مجزا از بخش های دیگر مرکز است تا از اعمال جراحی دیگر جدا باشد و امکان انتقال بیماریهای مختلف وجود نداشته باشد.اتاق عمل جراحی چشم از پیشرفته ترین اتاق عمل های غرب کشور است که دارای جدیدترین دستگاه انجام عمل آب مروارید و لیزیک و لازک و همچنین پیوند قرنیه می باشد.حتی تهویه اتاق عمل چشم با دیگر اتاق عملها هم مجزا است و هیچگونه ارتباطی با دیگر بخش ها و اتاق عمل های مرکزندارد و پرسنل اتاق عمل چشم کاملا اختصاصی در خدمت بخش چشم هستند.وجود پرستاران و پزشکان فوق تخصص و متخصص در این بخش با وجود این امکانات ما را جزو پیشرفته ترین بخش های چشم غرب کشور قرار داده است.

بخش بستری جراحی عمومی

این بخش در طبقه سوم قرار دارد . اعمال جراحی که در این بخش انجام میشود عبارت است از: عمل های جراحی زیبایی صورت و بینی ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی ، لاپاراسکوپی ، جراحی دندان کودکان ، عمل لوزه کودکان ، در این بخش بستری و مراقبت میشوند

 . این بخش دارای سرپرستاری و کادر پرستاری مجرب و مجزا می باشد . از زمان شروع بکار مرکز تاکنون بخش جراحی عمومی فعال بوده و اعمال جراحی بیشماری با موفقت کامل انجام شده است.جراحی زیبایی از شایعترین اعمال در بخش جراحی عمومی می باشد که توسط پزشکان متخصص و مسلط به این امر انجام میشود که در کنار تجهیزات و پرسنل مجرب مرکز این اعمال با کمترین خطای ممکن انجام میگردد.

واحد بیماران بین الملل

واحد بیماران بین الملل از اهداف موسسین این مرکز این تفکر خدمت رسانی وجود داشت که ما می توانیم با وجود پتانسیل های موجود در مرکز در زمینه جذب و بستری بیماران بین الملل به بیماران کشورهای همسایه از جمله عراق و اقلیم کردستان خدمت رسانی درمانی داشته باشیم.  در سال 1395 با عزم جدی و همکاری با معاونت محترم دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، سعی در استاندارد سازی این مقوله نمودیم .

 با بازدیدی که در سال 1396 توسط کارشناسان محترم معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه صورت گرفت ، این مرکز در یک قدمی گرفتن مجوز گواهینامه بستری بیماران بین الملل IPD از وزارت محترم بهداشت را دارد .

مدیرعامل : دکترشهرام عباس آبادی

پزشکIPD : دکترجلیل فاضلی (متخصص بیهوشی)

کارشناس ودبیرکمیتهIPD : مهندس بهنام حقیقت خواه

کارشناس فناوری اطلاعات : مهندس امید سلطانمرادی

کارشناس پرستارIPD : خانم عاطفه فتاحی


شعار واحد بیماران بین الملل مرکز جراحی نور کرمانشاه :

**افتخار ما خدمت رسانی به بیماران با بالاترین استانداردها می باشد و هر سال می کوشیم تا تحولی نو و فازی جدید را در عرصه خدمت رسانی درمانی به بیماران داخلی و خارجی با بهترین کیفیت ، ارائه نماییم**